Regionansvariga

Det finns professionella ICF Coacher över hela Sverige. I Stockholm, Göteborg  och Malmö har vi lokala chapters dit media, företag, organisationer och privatpersoner som finns i de regionerna, med fördel kan vända sig för att få information om ICF lokalt. Utöver det har vi ett cyberchapter som anordnar virtuella seminarier en gång i månaden.


Du som är medlem i ICF SVERIGE kan under rubriken “Regioner” (i inloggat läge) välja att följa ett, två eller alla våra tre chapters, för att, direkt i din mailbox,  få inbjudningar och kontinuerlig information om vad som är på gång. De flesta av våra medlemsmöten innehåller CCE-grundande kompetensutveckling, som krävs vid uppdatering/förnyelse av våra certifieringar. 


ICF STOCKHOLM SWEDEN

 

 

 

 

Conny Wahlström
https://icfsverige.se/medlemmar/
connywahlstrom/

coach@connywahlstrom.se

Nina Floreteng
https://icfsverige.se/medlemmar/ninafloreteng/ 

nina@floreteng.se

Carina Grönholm
https://icfsverige.se/medlemmar/
carinagronholm/

carina@viduni.se

Sandra Rosén Larsson
https://icfsverige.se/medlemmar/
sandrarosen/

coach@sigtuna.nu

 

ICF GÖTEBORG SWEDEN

Ulf Olsson
https://icfsverige.se/medlemmar/ulfolsson/
Ulf.Olsson@Unionen.se

Deborah Rupert
deborah.rupert@gmail.com

Anette Vancas
anette.vancas@volvo.com

 

ICF SKÅNE SWEDEN

Cecilia Kuuttanen https://icfsverige.se/medlemmar/ceciliakuuttanen/
cecilia.kuuttanen@hotmail.com

Cecilia Gromark https://icfsverige.se/medlemmar/ceciliagromark/
cecilia@coachgromark.se
Pia Olsson
https://icfsverige.se/medlemmar/piaolsson/

pia@ipdix.se
Roy Brander https://icfsverige.se/medlemmar/roybrander/
royh.brander@gmail.com

 

Vi har dessutom ett Cyber Chapter, där medlemmar och inbjudna gäster kan  ta del av coachrelaterade föreläsningar och workshops via vår virtuella mötesplattform.

img_0477

ICF CYBER CHAPTER SWEDEN

Ronnie Carlsson (saknas på bilden)
ronnie@yourright.se

Linda Björklund (saknas på bilden)
info@lbknowhow.se

Susanne Palmehag (saknas på bilden)
susannepalmehag@icloud.com

Carin Hansdotter Bladh (saknas på bilden)
carincoach@gmail.com