Det finns professionella ICF Coacher över hela Sverige. I Stockholm, Göteborg  och Malmö har vi lokala chapters dit media, företag, organisationer och privatpersoner som finns i de regionerna, med fördel kan vända sig för att få information om ICF lokalt. Utöver det har vi ett cyberchapter som anordnar virtuella seminarier en gång i månaden.


Du som är medlem i ICF SVERIGE kan under rubriken “Regioner” (i inloggat läge) välja att följa ett, två eller alla våra tre chapters, för att, direkt i din mailbox,  få inbjudningar och kontinuerlig information om vad som är på gång. De flesta av våra medlemsmöten innehåller CCE-grundande kompetensutveckling, som krävs vid uppdatering/förnyelse av våra certifieringar.


ICF Stockholm

Conny Wahlström
https://icfsverige.se/medlemmar/connywahlstrom/
coach@connywahlstrom.se

Ebba Vallgårda – saknas på bilden
https://icfsverige.se/medlemmar/ebbavallgarda/
evallgarda@gmail.com

Carina Grönholm
https://icfsverige.se/medlemmar/carinagronholm/
carina@viduni.se

Sandra Rosén Larsson
https://icfsverige.se/medlemmar/sandrarosen/
coach@sigtuna.nu

ICF Väst/Göteborg

Ulf Olsson
https://icfsverige.se/medlemmar/ulfolsson/
Ulf.Olsson@Unionen.se

Deborah Rupert
deborah.rupert@gmail.com

Anette Vancas
anette.vancas@volvo.com

Irene Åhrén
irene.ahren@gmail.com

ICF Skåne

Carrol Ann Ewertsdotter Larsson
info@bodymemorytherapy.se

Joachim Syren
joachim.syren@flow.re

Catherine Yankoulofski
cathrine@cycon.se

Vi har dessutom ett Cyber Chapter, där medlemmar och inbjudna gäster kan  ta del av coachrelaterade föreläsningar och workshops via vår virtuella mötesplattform.

ICF Cyber Chapter

Ronnie Carlsson
ronnie@yourright.se

Susanne Palmehag
susannepalmehag@icloud.com

Linda Björklund
info@lbknowhow.se

Astrid Gauffin
astrid@gauffincoaching.se