Det finns professionella ICF Coacher över hela Sverige. I Stockholm, Göteborg  och Malmö har vi lokala chapters dit media, företag, organisationer och privatpersoner som finns i de regionerna, med fördel kan vända sig för att få information om ICF lokalt. Utöver det har vi ett cyberchapter som anordnar virtuella seminarier en gång i månaden.


Du som är medlem i ICF SVERIGE kan under rubriken “Regioner” (i inloggat läge) välja att följa ett, två eller alla våra tre chapters, för att, direkt i din mailbox,  få inbjudningar och kontinuerlig information om vad som är på gång. De flesta av våra medlemsmöten innehåller CCE-grundande kompetensutveckling, som krävs vid uppdatering/förnyelse av våra certifieringar.


ICF Stockholm

Carina Grönholm
https://icfsverige.se/medlemmar/carinagronholm/
carina@viduni.se

Conny Wahlström
https://icfsverige.se/medlemmar/connywahlstrom/
coach@connywahlstrom.se

Ebba Vallgårda – saknas på bilden
https://icfsverige.se/medlemmar/ebbavallgarda/
evallgarda@gmail.com

Sandra Rosén Larsson
https://icfsverige.se/medlemmar/sandrarosen/
coach@sigtuna.nu

ICF Väst/Göteborg

Anette Vancas
https://icfsverige.se/medlemmar/anette-vancas/
anette.vancas@volvo.com

Deborah Rupert
https://icfsverige.se/medlemmar/deborahrupert/
deborah.rupert@gmail.com

Irene Åhrén
https://icfsverige.se/medlemmar/irene-ahren/
irene.ahren@gmail.com

Ulf Olsson
https://icfsverige.se/medlemmar/ulfolsson/
Ulf.Olsson@Unionen.se

ICF Skåne

Carrol Ann Ewertsdotter Larsson
https://icfsverige.se/medlemmar/carrolaelarsson/
info@bodymemorytherapy.se

Joachim Syrén
https://icfsverige.se/medlemmar/joachimsyren/
joachim.syren@flow.re

Vi har dessutom ett Cyber Chapter, där medlemmar och inbjudna gäster kan  ta del av coachrelaterade föreläsningar och workshops via vår virtuella mötesplattform.

ICF Cyber Chapter

Foto av: Simon Abrams genom Unsplash

Foto av: Simon Abrams genom Unsplash

Cathrine Yankoulofski
https://icfsverige.se/medlemmar/cathrine/
c.yankoulofski@gmail.com

Linda Björklund
https://icfsverige.se/medlemmar/lindabjorklund/
info@lbknowhow.se

Sandra Rosén Larsson
https://icfsverige.se/medlemmar/sandrarosen/
coach@sigtuna.nu

Susanne Palmehag
https://icfsverige.se/medlemmar/susannepalmehag/
susannepalmehag@icloud.com 

Ulrika Eklund
https://icfsverige.se/medlemmar/ulrikaeklund/
ulrika@ueklund.se