Styrelse


ORDFÖRANDE (2017-2018)
Lena Gustafsson, Åseda – ekonomi, branschorganisationerna, internationella coachveckan 
lena@guldkanten.com
Guldkanten

STYRELSELEMÖTER (2017-2018)
Vice ordförande:
Johan Hederstedt, Stockholm – etik & forskning
johan.hederstedt@gaialeadership.com

Jenny Bergh, Eskilstuna – PR/kommunikation, webshop, dokument/grafik & evenemang
jenny@khraft.se
KHRAFT AB,  coachingacademy

Margareta Brännström, Stockholm – PR/kommunikation & soc. medias innehåll
margareta.brannstrom@gmail.com
www.kraftskaparen.se

Astrid Gauffin, Stockholm – medlemskap (ink soc. media) & kompetensutveckling
astrid@gauffincoaching.se
www.gauffincoaching.se

Eva Insero, Göteborg – samverkan coachutbildare
eva.insero@trr.se

Anja Lindberg, Sollentuna – regioner & kompetensutveckling
anja.lindberg@coachutbildning.se
www.coachutbildning.se

Suppleant:
Lena Sobel, Västerås
lena@sobel.se
www.sobel.se, www.chefensomcoach.se