Regionansvariga

Det finns professionella ICF Coacher över hela Sverige. I Stockholm och Göteborg har vi två större lokala chapters dit media, företag, organisationer och privatpersoner som finns i de regionerna, med fördel kan vända sig för att få information om ICF lokalt. Från i höst kommer det även att finnas ett lokalt chapter i Skåne.


Du som är medlem i ICF SVERIGE kan under rubriken ”Regioner” (i inloggat läge) välja att följa ett, två eller alla våra tre chapters, för att, dirket i din mailbox,  få inbjudningar och kontinuerlig information om vad som är på gång. De flesta av våra medlemsmöten innehåller CCE-grundande kompetensutveckling, som krävs vid uppdatering/förnyelse av våra certifieringar. 


ICF STOCKHOLM SWEDEN

Conny Wahlström
http://icfsverige.se/medlemmar/
connywahlstrom/

coach@connywahlstrom.se


Nina Floreteng
http://icfsverige.se/medlemmar/ninafloreteng/ 

nina@floreteng.se
Carina Grönholm
http://icfsverige.se/medlemmar/
carinagronholm/

carina@viduni.se

ICF GÖTEBORG SWEDEN
Helen Gustafsson
helen@hgcarisma.se

ICF SKÅNE SWEDEN
Cecilia Kuuttanen http://icfsverige.se/medlemmar/ceciliakuuttanen/
cecilia.kuuttanen@hotmail.com

Cecilia Gromark http://icfsverige.se/medlemmar/ceciliagromark/
cecilia@coachgromark.se
Pia Olsson
http://icfsverige.se/medlemmar/piaolsson/

pia@ipdix.se
Roy Brander http://icfsverige.se/medlemmar/roybrander/
royh.brander@gmail.com

Vi har dessutom ett Cyber Chapter, där medlemmar och inbjudna gäster kan  ta del av coachrelaterade föreläsningar och workshops via vår virtuella mötesplattform.

img_0477

ICF CYBER CHAPTER SWEDEN

Ronnie Carlsson (saknas på bilden)
ronnie@yourright.se