Regionansvariga

Det finns professionella ICF Coacher över hela Sverige. I Stockholm och Göteborg har vi två större lokala chapters dit media, företag, organisationer och privatpersoner som finns i de regionerna, med fördel kan vända sig för att få information om ICF lokalt.

ICF STOCKHOLM SWEDEN
IMG_7415
Marie-Louice Wallin
ml@novus-coachutbildning.se
Barbro Iverstam Nyberg
barbro.iverstam@icloud.com
Susanne Dellhammar
info@susannedellhammar.se
Nina Floreteng
nina@floreteng.se

 

ICF GÖTEBORG SWEDEN
Helen Gustafsson
helen@hgcarisma.se
Catherina Åberg
catherinaaberg@gmail.com

Vi har dessutom ett Cyber Chapter, där medlemmar och inbjudna gäster kan  ta del av coachrelaterade föreläsningar och workshops via vår virtuella mötesplattform.

img_0477

ICF CYBER CHAPTER SWEDEN
Mikael Laweby
mikael.laweby@koching.se
Pavla Kruzela
pavla.kruzela@ism.lu.se
Ingrid Mårtensson (saknas på bilden)
ingrid@personalinvest.se