Regionansvariga

Det finns professionella ICF Coacher över hela Sverige. I Stockholm och Göteborg har vi två större lokala chapters dit media, företag, organisationer och privatpersoner som finns i de regionerna, med fördel kan vända sig för att få information om ICF lokalt.


Du som är medlem i ICF SVERIGE kan under rubriken ”Regioner” (i inloggat läge) välja att följa ett, två eller alla våra tre chapters, för att, dirket i din mailbox,  få inbjudningar och kontinuerlig information om vad som är på gång. De flesta av våra medlemsmöten innehåller CCE-grundande kompetensutveckling, som krävs vid uppdatering/förnyelse av våra certifieringar. 


ICF STOCKHOLM SWEDEN
Nina Floreteng                        
nina@floreteng.se
Barbro Iverstam Nyberg
barbro.iverstam@icloud.com
Marie-Louice Wallin
ml@novus-utveckling.se
Carina Grönholm
carina@viduni.se

ICF GÖTEBORG SWEDEN
Helen Gustafsson
helen@hgcarisma.se
Catherina Åberg
catherinaaberg@gmail.com

Vi har dessutom ett Cyber Chapter, där medlemmar och inbjudna gäster kan  ta del av coachrelaterade föreläsningar och workshops via vår virtuella mötesplattform.

img_0477

ICF CYBER CHAPTER SWEDEN
Mikael Laweby
mikael.laweby@koching.se
Pavla Kruzela
pavla.kruzela@ism.lu.se
Ingrid Mårtensson (saknas på bilden)
ingrid@personalinvest.se
Ronnie Carlsson (saknas på bilden)
ronnie@yourright.se